Radical30 World
Κάνετε κλικ σε μια φωτογραφία του Τίτλου ή στη λέξη Φόρουμ για να δείτε τα θέματα μας.

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Radical30 World
Κάνετε κλικ σε μια φωτογραφία του Τίτλου ή στη λέξη Φόρουμ για να δείτε τα θέματα μας.
Radical30 World
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

Πρόσφατα Θέματα
» 5 Μαρτίου 1943: Η μεγαλύτερη νίκη της Αντίστασης.
Photos - Albums - Διαφορα EmptyΚυρ 06 Μαρ 2016, 12:59 από radical30

» Forsaken-2015 ******
Photos - Albums - Διαφορα EmptyΔευ 22 Φεβ 2016, 10:13 από radical30

» The First Grader *******
Photos - Albums - Διαφορα EmptyΔευ 08 Φεβ 2016, 13:05 από radical30

» Περί των "Κοινών Αγαθών"
Photos - Albums - Διαφορα EmptyΠαρ 05 Φεβ 2016, 02:20 από radical30

» Ο δικός μου "χιονάνθρωπος"
Photos - Albums - Διαφορα EmptyΤετ 03 Φεβ 2016, 06:11 από radical30

» Δημήτρης Βαρδαβάς
Photos - Albums - Διαφορα EmptyΤετ 03 Φεβ 2016, 04:52 από radical30

» Η "Νονά"
Photos - Albums - Διαφορα EmptyΣαβ 23 Ιαν 2016, 06:11 από radical30

Μάρτιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ημερολόγιο Ημερολόγιο

Ψηφοφορία
Τροφοδοσία RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Παρόντες χρήστες
30 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 30 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 151, στις Τρι 19 Νοε 2019, 12:57

Photos - Albums - Διαφορα

Πήγαινε κάτω

Photos - Albums - Διαφορα Empty Γιατί όχι?

Δημοσίευση  radical30 Πεμ 11 Φεβ 2010, 04:27

Είναι πολλές οι φορές που μια επίδειξη πλούτου μας "ανάβει" κάποια λαμπάκια. Και αρχίζουμε να σκεφτόμαστε το πως έγιναν όλα αυτά, σε τι πτώματα έχουν πατήσει όλοι αυτοί για να σκαρφαλώσουν τόσο ψηλά. Εδώ έχουμε μια περίπτωση που δεν σηκώνει τέτοιες σκέψεις. Οι άνθρωποι αυτοί κέρδισαν ό,τι κέρδισαν με την αξία τους, έντιμα και καθαρά.
Ας τους ευχηθούμε λοιπόν να είναι καλά και να συνεχίσουν ακόμη καλύτερα.
Οι καθαροί άνθρωποι αντιμετωπίζονται μόνο με καθαρές σκέψεις...


Τα "φτωχικά" των celebrities
radical30
radical30
Admin

Εγγραφή : 28/09/2009
Δημοσιεύσεις : 3499
Τόπος : Πόρτο Ράφτη
Ηλικία : 93

http://radicalrvolution-radical30.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Photos - Albums - Διαφορα Empty Πιάσαμε ... φεγγάρι

Δημοσίευση  radical30 Τετ 10 Φεβ 2010, 10:57

40 χρόνια από τα πρώτα βήματα στη σελήνη

...και όμως ο κόσμος πάει όλο και χειρότρα. Μακάρι να συμβάδιζαν οι πραγματικά εντυπωσιακές κατακτήσεις των επιστημόνων με μιά, έστω σχετική, βελτίωση και της ζωής των ανθρώπων του πλανήτη Γη. Το αντίθετο συμβαίνει, δυστυχώς και αυτό είναι έργο κάποιων άλλων "επιστημόνων" που μας στερούν κάθε προοπτική για ένα καλύτερο μέλλον για εμάς και τα παιδιά μας...
radical30
radical30
Admin

Εγγραφή : 28/09/2009
Δημοσιεύσεις : 3499
Τόπος : Πόρτο Ράφτη
Ηλικία : 93

http://radicalrvolution-radical30.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Photos - Albums - Διαφορα Empty Απ: Photos - Albums - Διαφορα

Δημοσίευση  radical30 Δευ 11 Ιαν 2010, 17:22

radical30
radical30
Admin

Εγγραφή : 28/09/2009
Δημοσιεύσεις : 3499
Τόπος : Πόρτο Ράφτη
Ηλικία : 93

http://radicalrvolution-radical30.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Photos - Albums - Διαφορα Empty Απ: Photos - Albums - Διαφορα

Δημοσίευση  radical30 Δευ 11 Ιαν 2010, 17:11

Παλιές φωτογραφίες
Δεν ξέρω ακριβώς γιατί, αλλά σ' εμένα προσωπικά, αυτό το πανόραμα των καταπληκτικών φωτογραφιών μου άφισε μια γεύση "ποιότητας", παρ' όλο που όλα είναι λιγότερο λαμπερά και ασφαλώς πτωχότερα και υποδεέτερα του Σήμερα. Ίσως είναι η αίσθηση της αλήθειας και της "γνησιότητας" και ανθρώπων και πραγμάτων;
Mια "ανθρωπιά", διάχυτη, ακόμη και σε εκείνες τις εικόνες που μας παραπέμπουν σε πόλεμους ή την εκμετάλευση ανθρώπων και μάλιστα παιδιών. Το μια άλλη εποχή δεν αρκεί......
Φοβάμαι ή μάλλον είμαι σίγουρος, ότι τα ίδια συναισθήματα θα κυριαρχίσουν τον μελλοντικό θεατή κάποιων αντίστιχων εικόνων του Σήμερα..... Πως το λέει ο λαός, όλοι μας, από μια ηλικία και μετά: "Kάθε πέρυσι και καλλίτερα", έτσι δεν το λέει;
Θα με αδικήσετε αν σκεφθείτε, ότι αφού μιλάει ένα γέρος τι άλλο περίμενες ότι θα άκουγες....
radical30
radical30
Admin

Εγγραφή : 28/09/2009
Δημοσιεύσεις : 3499
Τόπος : Πόρτο Ράφτη
Ηλικία : 93

http://radicalrvolution-radical30.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Photos - Albums - Διαφορα Empty Απ: Photos - Albums - Διαφορα

Δημοσίευση  radical30 Δευ 11 Ιαν 2010, 17:09

Pencil Drawings Σκίτσα σε φωτογραφίες
radical30
radical30
Admin

Εγγραφή : 28/09/2009
Δημοσιεύσεις : 3499
Τόπος : Πόρτο Ράφτη
Ηλικία : 93

http://radicalrvolution-radical30.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Photos - Albums - Διαφορα Empty Απ: Photos - Albums - Διαφορα

Δημοσίευση  radical30 Δευ 11 Ιαν 2010, 17:07

Best mails of 2007 (Photos)

Τό ίδιο αυτό video μου είχε στείλει πέρισυ, πάλι παραμονές Χριστουγέννων, η ίδια καλή μου φίλη. Θυμάμαι ότι την είχα ευχαριστήσει θερμά και τις έγραψα πόσο με συγκίνησαν αυτές οι απλές αλλά πέρα για πέρα αληθινές εικόνες. Ήταν και είναι φανερό ότι αυτές οι φωτογραφίες δεν "τραβήχθηκαν" από το ίδιο άτομο, ούτε προκειμένου να χρησιμοποιήθούν γι' αυτό εδώ το συγκεκριμένο άλμπουμ. Νομίζω πως και όλοι εσείς, κάποιες απ' αυτές τις έχετε ξαναδεί κάπου στο Ιντερνετ, σε κάποιο περιοδικό ή εφημερίδα. Και αν δεν ήταν απόλυτα οι ίδιες ήταν πάντως όμοιες σε αλήθεια και δραματικότητα. Πράγματι οι εικόνες αυτές, έτσι όπως έχουν χρησιμοποιηθεί από τον αρχικό έκδότη αυτού του video album, σε συμδυασμό με το τα κείμενα που τις συντροφεύουν, φωτίζουν άπλετα όλες τις ταξικές και κοινωνικές διαφορές που χωρίζουν δύο αλλιώτικους κόσμους και βέβαια μιλάνε κατ' ευθείαν στη ψυχή ακόμη και ενός απόλυτα ρεαλιστή ή κυνικού ανθρώπου.
Αλλά μήπως και το μήνυμα που εισπράτουμε δεν είναι απόλυτα ανθρώπινο και χριστιανικό; Εμείς -αλήθεια ποιοί εμείς- τα έχουμε όλα και όμως η απληστεία που μας χαρακτηρίζει, μας ωθεί όλο και σε περισσότερες απαιτήσεις για πράγματα και αγαθά, την ώρα που οι συνανθρωποί μας στις συγκεκριμένες χώρες, σκοτώνονται, λιμοκτωνούν και πεθαίνουν από ασιτία ή ασθένειες, λόγω απουσίας των πιο απλών φαρμάκων. Πως μας το θυμίζουν κάθε τόσο οι πανάκριβες διαφημίσεις της Unicef στα μεγάλα ΜΜΕ: " στείλε και συ το κάτι τι σου και θα σώσεις μια ζωή, ένα παιδί χάνεται κάθε δευτερόλεπτο της ημέρας στο Τρίτο Κόσμο από την έλληψη ενός εμβολίου".
Και εγώ ο κυνικός σκατόγερος, με το ένα πόδι ήδη στο τάφο, αντί να βάλω τα κλάματα και να τρέξω στα ΕΛΤΑ για το έμβασμα πρός τη Unicef, κάθομαι μπροστά στον Η/Υ μου και προσπαθώ να σας κάνω να τσαντιστήτε, όχι βέβαια όσο εγώ ο σκληρός και απάνθρωπος, και να αντιδράσετε σαν σωστοί άνθρωποι με αξιοπρέπεια και το ήθος που σας χαρακτηρίζει. Αυτό το video μας λέει κατάμουτρα με θράσος:

ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ/ ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΖΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΜΠΟΛΛΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΑΝΘΡΩΠΩ/ ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΨΩΦΑΝΕ ΕΚΕΙΝΟΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΕΛΕΟΣ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΑΣ ΘΕΟΥ/ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΧΩΡΙΖΟΥΝ/ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΕΙΝΩΝ/ ΟΛΑ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΗ ΖΗΤΑΤΕ/ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΤΟ ΑΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΟΤΕ ΜΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΝΤΑΞΗ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΜΗ ΒΡΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ/ ΑΧΑΪΡΕΥΤΟΙ/
ΔΟΞΑΣΤΕ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΥΒΕΡΝΗΤΕΣ ΣΑΣ, ΠΟΥ ΥΠΆΡΧΕΙ ΑΚΌΜΗ ΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΤΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΣΑΝ ΚΙ' "ΑΥΤΟΎΣ"/ ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΔΗΛΑΔΗ, ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΝΕΤΑΙΡΟΥΣ ΣΤΗ ΛΟΥΦΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΠΑΓΗ;/
ΣΚΑΣΤΕ, ΛΟΥΦΑΞΕΤΕ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΨΤΕ ΟΣΟΙ ΤΥΧΕΡΟΙ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΆ/ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ, ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΧΡΕΟΚΟΠΉΣΕΙ/ Η ΚΟΜΙΣΙΟΝ ΜΑΣ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΥΠΟΒΑΛΟΥΜΕ ΣΕ ΤΕΣΤ ΚΟΠΟΣΕΩΣ ΚΑΙ ΑΝΤΟΧΗΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΝΤΙΣΤΕΚΩΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΑΣ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΣΑΣ, ΠΑΛΙΟΑΧΑΡΙΣΤΟΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΩΝ ΒΑΛΚΑΝΙΩΝ/

ΣΚΑΣΜΟΣ! ΣΚΑΣΜΟΣ ΕΙΠΑ!!! ΑΚΟΥΣ ΕΚΕΙ, ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ!!!! ΑΝΤΙ ΝΑ ΞΕΣΤΡΑΒΩΘΟΥΝ ΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΜΗΠΩΣ ΤΟΥΣ ΚΟΨΟΥΜΕ ΤΟΝ 14ο ΜΙΣΘΌ, ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ ΟΙ "ΣΥΝΕΤΑΙΡΟΙ" ΜΑΣ...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την radical30 στις Σαβ 01 Οκτ 2011, 02:03, 1 φορά
radical30
radical30
Admin

Εγγραφή : 28/09/2009
Δημοσιεύσεις : 3499
Τόπος : Πόρτο Ράφτη
Ηλικία : 93

http://radicalrvolution-radical30.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Photos - Albums - Διαφορα Empty Απ: Photos - Albums - Διαφορα

Δημοσίευση  radical30 Δευ 11 Ιαν 2010, 17:03

radical30
radical30
Admin

Εγγραφή : 28/09/2009
Δημοσιεύσεις : 3499
Τόπος : Πόρτο Ράφτη
Ηλικία : 93

http://radicalrvolution-radical30.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης