Radical30 World
Κάνετε κλικ σε μια φωτογραφία του Τίτλου ή στη λέξη Φόρουμ για να δείτε τα θέματα μας.

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Radical30 World
Κάνετε κλικ σε μια φωτογραφία του Τίτλου ή στη λέξη Φόρουμ για να δείτε τα θέματα μας.
Radical30 World
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

Πρόσφατα Θέματα
» 5 Μαρτίου 1943: Η μεγαλύτερη νίκη της Αντίστασης.
Ελληνοφρένεια (on line) - 2 EmptyΚυρ 06 Μαρ 2016, 12:59 από radical30

» Forsaken-2015 ******
Ελληνοφρένεια (on line) - 2 EmptyΔευ 22 Φεβ 2016, 10:13 από radical30

» The First Grader *******
Ελληνοφρένεια (on line) - 2 EmptyΔευ 08 Φεβ 2016, 13:05 από radical30

» Περί των "Κοινών Αγαθών"
Ελληνοφρένεια (on line) - 2 EmptyΠαρ 05 Φεβ 2016, 02:20 από radical30

» Ο δικός μου "χιονάνθρωπος"
Ελληνοφρένεια (on line) - 2 EmptyΤετ 03 Φεβ 2016, 06:11 από radical30

» Δημήτρης Βαρδαβάς
Ελληνοφρένεια (on line) - 2 EmptyΤετ 03 Φεβ 2016, 04:52 από radical30

» Η "Νονά"
Ελληνοφρένεια (on line) - 2 EmptyΣαβ 23 Ιαν 2016, 06:11 από radical30

Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Ημερολόγιο Ημερολόγιο

Ψηφοφορία
Τροφοδοσία RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Παρόντες χρήστες
39 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 39 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 151, στις Τρι 19 Νοε 2019, 12:57

Ελληνοφρένεια (on line) - 2

Πήγαινε κάτω

Ελληνοφρένεια (on line) - 2 Empty Ελληνοφρένεια (on line) - 2

Δημοσίευση  radical30 Δευ 03 Οκτ 2011, 13:49




Μπήλιω Τσουκαλά: “Ο Στρος Καν με βίασε”

Την πόρτα της γενικής εισαγγελίας του Παρισίου, αναμένεται να περάσει νωρίς σήμερα το απόγευμα η Μπήλιω Τσουκαλά. Η δημοφιλής τηλεπαρουσιάστρια θα καταγγείλει για βιασμό της από τον πρώην ισχυρό άντρα του Δ.Ν.Τ.

Το ellinofreneia.net εξασφάλισε ένα μέρος από το υπόμνημα που πρόκειται να καταθέσει η κ. Τσουκαλά.

Όλα ξεκίνησαν τον περασμένο Μάιο, λίγες μέρες μετά την ένταξη της χώρας μας στον μηχανισμό στήριξης. Η καταξιωμένη δημοσιογράφος, θέλησε να πάρει μια αποκλειστική συνέντευξη από τον τότε γενικό διευθυντή του Δ.Ν.Τ..

Το ραντεβού κλείστηκε στο γραφείο που διατηρεί ο κ. Στρος Καν στην Avenue des Champs-Elysées κοντά στην Place de la Concorde. Η κυρία Τσουκαλά έφτασε αναστατωμένη και με καθυστέρηση. Αιτία, ήταν ένας καβγάς με έναν ζωγράφο στον λόφο της Μονμάρτρης.

Η Ελληνίδα δημοσιογράφος εξήγησε στον πρώην ισχυρό άνδρα του ΔΝΤ, ότι ζήτησε από τον ζωγράφο μια προσωπογραφία της. Ο τελευταίος, πιθανότατα φοιτητής στο τμήμα καλών τεχνών της γαλλικής πρωτεύουσας, ζωγράφισε έντονες σκιές, οι οποίες έμοιαζαν με τρίχες, γύρω από την ελιά που έχει η κ. Τσουκαλά δεξί χείλος.

Ο Γάλλος πολιτικός αντιλαμβανόμενος την σοβαρότητα της κατάστασης, προσπάθησε να την ηρεμήσει, προσφέροντας της έναν εσπρέσο και δύο κρουασάν βανίλιας. Η ίδια, αφού χαλάρωσε, του δώρισε μια πράσινη μεταξωτή γραβάτα, την οποία αγόρασε ειδικά γι΄ αυτόν.

Η συνέντευξη άρχισε. Ο κ. Στρος Καν απαντούσε μακροσκελώς στις ερωτήσεις. Η κ. Τσουκαλά αναφέρει χαρακτηριστικά στο υπόμνημα της “ Αισθανόμουν συνεχώς ότι με χάιδευε με το βλέμμα του, διέκρινα μια ερωτική σπίθα αλλά δεν έδωσα σημασία. Γύρω στις 9 και μισή το βράδυ αποχώρησε, για λίγο, από το δωμάτιο. Επέστρεψε μετά από 5 λεπτά, φορώντας μόνο την πράσινη γραβάτα που του δώρισα και ένα άσπρο μποξεράκι με κόκκινα γαρίφαλα. Όταν τον είδα χωρίς κάλτσες σοκαρίστηκα! Άρχισε να μου λέει ότι με αγαπάει, ότι θέλει να γίνει ο πατέρας των παιδιών μου και διάφορα άλλα ανάρμοστα. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι μου φιλούσε συνεχώς την ελιά στο δεξί μου χείλος. Σκέφτηκα, πως είναι δυνατόν ένας σοσιαλιστής να κάνει τέτοιες πράξεις! Με ξάπλωσε με τη βία σε ένα καναπέ και από κει και πέρα δε θυμάμαι τίποτα.”

Η κυρία Τσουκαλά πρόκειται να καταθέσει και ως πειστήριο την πράσινη γραβάτα, καθώς όπως προκύπτει από τις εργαστηριακές εξετάσεις πάνω της υπάρχει γενετικό υλικό του Ντομινίκ Στρος Καν.

Για το περιστατικό φέρεται να έχει ενημερωθεί και ο πρωθυπουργός Γ. Παπανδρέου ο οποίος αμέσως έσπευσε στο πλευρό της αγαπημένης τηλεπαρουσιάστριας. Λέγεται μάλιστα ότι η αντίδραση του ήταν οργισμένη, καθώς λίγα λεπτά μετά έσβησε τον αριθμό του κ. Στρος Καν από της επαφές του κινητού του τηλεφώνου.

Η κ. Τσουκαλά δηλώνει πάντως ότι αποφάσισε τώρα να σπάσει την σιωπή της, λόγω της υπόθεσης με την καμαριέρα και την Γαλλίδα συγγραφέα με της οποίες ο κ. Στρος Καν φέρεται να είχε παρόμοιες επαφές.

Τον λόγο πλέον έχει η Γαλλική δικαιοσύνη.


πηγή: Ellhnofreneia (on line)
radical30
radical30
Admin

Εγγραφή : 28/09/2009
Δημοσιεύσεις : 3499
Τόπος : Πόρτο Ράφτη
Ηλικία : 93

http://radicalrvolution-radical30.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης